خانه / دنیای فناوری / آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ در کانادا هم کپی می‌شود
راهنمای جامع خرید

آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ در کانادا هم کپی می‌شود

پیروزی دونالد ترامپ باعث شد که بسیاری از شرکت‌ها و افراز نسبت به آیندۀ خود نگرانی بیشتری را تجربه کنند. در همین راستا وب‌سایت Internet Archive نیز  قصد دارد برای جلوگیری از به خطر افتادن اطلاعاتش به خاطر سیاست‌های ترامپ، یک نسخۀ دیگر از اطلاعات خود را به‌غیراز آمریکا، در کانادا نیز ذخیره کند.

مؤسس این سایت آقای Brewster Kahle طی یک پست در بلاگ رسمی این سایت اعلام کرد عملی کردن این تصمیم میلیون‌ها دلار هزینه در پی خواهد داشت و کمک‌های مالی کاربران می‌تواند روند انجام آن را به میزان زیادی تسریع کند.

ترامپ

در متن این پست آمده است:

ما در تاریخ ۹ نوامبر شاهد اتفاقی بودی که می‌تواند منجر به تغییرات بسیار بزرگی شود. و اکنون برای ما مهم‌ترین مسئله حفظ و حراست از میراث فرهنگی مجازی جهان است و در شرایطی که ممکن است محدودیت‌های جدیدی علیه سایت ما ایجاد شود، تمام توان خود را به خدمت خواهیم گرفت تا تن به محدودیت‌ها نداده و این میراث فرهنگی را به خطر نیندازیم.

این گالری دیجیتال همچنین سرویس Wayback Machine را در اختیار دارد که به‌وسیلۀ آن این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که حتی در مواقعی که سایت‌ها دیگر وجود ندارند نیز به یک نسخۀ ذخیره‌شده از آن دسترسی داشته باشند. به گفتۀ مؤسسان این سایت،  ۳۵۰ میلیون صفحۀ اینترنتی به‌صورت هفتگی توسط این سرویس ذخیره می‌شود. آن‌ها معتقدند با این عمل امکان تغییر گذشته از بین می‌رود و نمی‌توان به‌راحتی تاریخ را تحریف یا دست‌کاری کرد. آن‌ها می‌گویند: «شبکۀ وب احتیاج به حافظه دارد. باید همواره امکان نگاه به گذشته فراهم باشد.»

 

درباره ی محمد پوست کار

نیما فارغ التحصیلِ رشتۀ مهندسی نفت است و دنیای فناوری محوریت مقاله های تالیف شده توسط او را شکل می دهند. هنر بخش جدایی ناپذیر زندگی نیما است و عکاسی، تصویرسازی، طبیعت گردی و کمپینگ مهم ترین تفریحات او را تشکیل می دهند.

همچنین ببینید

دلایل بی اعتمادی به فروشگاه‌های اینترنتی

در عصر کنونی که ورود به فضای اینترنت و خرید آنلاین به فرآیندی عادی تبدیل‌شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *